כאבים בתקופת החורף

למה 93% מהאנשים סובלים מכאבי גב?

איזה נתון מפחיד זה 93% מהאנשים סובלים או יסבלו בעתיד מכאבי גב. אם כואב לך תדע שאתה לא לבד, רק שאתה כנראה משתייך לאחת משתי קבוצות: אלה שעושים משהו בנידון וקבוצה שניה, אלה שלא עושים כלום. לגבי אלה שבוחרים לא לטפל, אין כל כך מה לעשות וכנראה שהם גם לא יהיו מוכנים לקבל עזרה, ימשיכו להתלונן עד שיחמיר המצב. הקבוצה הראשונה שרוצים או מוכנים להקשיב ולנסות לטפל זו הקבוצה העיקרית וכנראה שזה אתה שקורא כי אחרת לא היית קורא את הכתבה. אז דבר ראשון – כל הכבוד לך שאתה מוכן לקבל עזרה!

אז למה בעצם יש בכלל כאבי גב?

הגב בנוי בצורה של חוליות עצם שמתחילות בצוואר ועד לעצם הזנב, המאפשרות את התנועה והכיפוף של הגוף ולא על ידי עצם אחת מקובעת. בין החוליות, ישנן יחידות דיסק מלאות בנוזל ג'לי שנועד לרכך את החיכוך של החוליות, לעזור בגמישות ולמנוע שחיקה במגע עצם על עצם. ישנן המון סיבות לכאבי הגב, אך בחרתי להדגיש אותן על ידי שני גורמים עיקריים שמאחדים את כל הסיבות.

אבולוציה של הגוף

על פי תורת האבולוציה, עם השנים האדם התחיל את חייו כשהיה הולך על ארבע ועם השנים הזדקף. המבנה של הגוף בנוי ומחולק כך שתהיה יציבות ואיזון מבני כך שלא יהיה עומס על הגוף ותהיה חלוקת משקל שווה לידיים והרגליים הנושאים את הגוף. בשלבי ההזדקפות - השרירים, הרצועות והגידים קיבלו תפנית והחלו להימתח ולהיבנות מחדש כדי לייצב את הגוף ולשמור עליו עומד זקוף.

שרירי הצוואר מחזיקים את הראש שלא ייפול, הזוקפים שהם הרצועות שמחזיקות את כל הגוף שלא יתרסק מטה, הגידים שמותחים הכל כמו גשר המיתרים ששומר על האיזון. במצב הזה הגוף כל הזמן נמצא במתח קבוע ורק במנוחה טובה אפשר באמת להרפות ולנוח. עם הגיל, כשמתבגרים אנחנו חוזרים להתכופף כי השרירים נחלשים ומתנוונים ומגיע השלב שהגוף לא כול לשאת עוד את המשקל.

טיפול ומניעה - על מנת למנוע בעיות של כאבי גב, צריך לדאוג לגמישות השרירים בצורה מאוזנת, לדאוג לשינה טובה, ולזרימת דם טובה שעוזרת לשמור על בריאות הגוף.

אבולוציה של הקידמה

אז אחרי שהבנו את האבולוציה של הגוף וכמה קשה הגוף עובד על יציבות, נבין גם שעם השנים השתנו דרכנו עם הקידמה. ההסבר הטוב ביותר לשינוי הוא מקור הפרנסה שהשתנה עם השנים. יותר ויותר אנשים עברו למקצועות שיש בהן פחות תנועה ויותר ישיבה על התחת. במקרה הזה הגוף פחות פעיל וחוסר התנועה מגביל ומקצר את השרירים והם יוצרים לחץ על העצב שמקרין את תחושת הכאב. בכל סוג עבודה שהאדם הפך לחכם יותר הוא חיפש איך לא לעבוד קשה יותר. אם היה עובד אדמה בידיים, היום בלחיצת כפתור הוא עושה כסף.

הקידמה גם מתייחסת לשעות ארוכות בסלולרי, מכשיר שלא היה פעם וקודמו היה מאין רהיט בבית והיום כל אחד משתמש בו הרבה במהלך היום. השימוש בנייד או במחשב יוצר עומס על הגוף, בעיקר על חלקו העליון של הגב והשכמות. תנועה הורדת הראש אל הטלפון או המחשב גורמת ללחץ על העורף ועל הגב העליון.

עומס מחשבתי הוא אחד המשפיעים ביותר על הגוף והגורם העיקרי לכאבי גב וכאבים בכלל. בצורה המנטלית הגוף מרגיש צורך לגונן ומכווץ את השרירים.

טיפול ומניעה – לדאוג בעיקר לגמישות וספורט וכל פעילות שתזיז את השרירים.

מי הם 7% הנותרים?

השאלה שנותרה לנו, אם עדיין לא כאב לנו איך נדע אם אנחנו ב93% או ב7% הנותרים? הרי כתבנו שבסטטיסטיקה סובלים או יסבלו בעתיד. אז כל מה שעלינו לעשות זה לא להתרכז האם אנחנו ב7% או לא, אלא לעשות את כל מה שה 7% עושים. אנשים שלא כואב להם הגב אילו אנשים שכנראה בגנטיקה שלהם גמישים יותר, רגועים יותר ואף תזזיתיים יותר. מכירים את הממהרים לכל מקום כאילו יש להם קוצים, זוהי גנטיקה שאי אפשר לשבת רגע אחד, הכל בשליטה שלהם ותחושת השליטה מרגיעה אותם. הפעילות הזו ממריצה את הדם, וגורם לגוף לעבוד בצורה תקינה כך שהוא יכול לתקן כל בעיה שנקראת בדרכו. גמישות ופעילות ספורטיבית היא בדם שלהם וגם בגילאים מבוגרים יותר, השחיקה היא בצורה מעטה יחסית וחיים חיים   ארוכים יותר.

מה הם תנאי הקבלה לקבוצה הזאת אם אתם רוצים להתקבל?

התמדה בפעילות ספורטיבית חובה!

לעבוד על החלק המנטלי של רגיעה מול שליטה בכל מצב.

שחרור קבוע של השרירים בגוף.

מתיחות על בסיס קבוע כדי להאריך ולהגמיש את השרירים.

להבין את תורת האבולוציה ולשים לב לשינויים חדשים.

אחרי שהבנת לאיזה קבוצה אתה שייך, האם אתה יודע מה צריך לעשות?

לעזרה וייעוץ מאיתנו , מוזמן לפנות ולהשאיר פרטים שנחזור אליך.

 

 

 

 

 

 

 

 

מגוון לקוחות מרוצים

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

מלאו כאן את פרטי ההתקשרות ונחזור אליכם בזמן הקרוב.

צור קשר
close slider

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

בפריאב עיסויים אנחנו משתדלים לתת את השירות הכי טוב ולעזור ללקוחות ולמתעניינים בעזרה אמיתית. לשם כך נוצר דף להתקשרות למתן עזרה ויעוץ לגמרי בחינם וללא מטרה למכור דבר שלא צריך.

על מה אפשר להתייעץ איתנו?

ניתן להתייעץ על כל בעיה, כאב או מחשבה שעולה לך בראש.
אנחנו כאן בשבילך.

כבר עוזבים?

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

דילוג לתוכן