מהו אפקט המתיחה כשהשריר נתפס לו פתאום

אז בעולם שלי של הטיפולים בכאבים, למושג אפקט המתיחה אין קשר לסרט מתיחות אלא מדובר דווקא על התנועה, כשהגוף נמתח יתר על המידה. בזמן מתיחת יתר הגוף מתגונן והשריר מתכווץ חזרה כדי למנוע יתר מתיחה שלא תוכננה.

מכירים את זה שעולים מדרגות, לפעמים בחושך וחושבים שישנה עוד מדרגה אחת ועושים את התנועה של לעלות ואין מדרגה נוספת אז הרגל מושמטת? במקרה הזה הגוף תכנן עליה והופתע לגלות שהתנועה מיותרת ולכן מציג זאת כבעיה לגוף. דוגמה נוספת היא כשבועטים בכדור ומפספסים אותו, התכנון היה לפגוע אבל בעצם משהו היה חסר מהתכנון המקורי, הגוף מתרגם אותו כמתיחת יתר ומה שנקרא אפקט המתיחה.

מנגנון ההגנה של הגוף בנוי ככה שהוא שומר על תנועה שתסכן אותו או תזיק לו. יש חומצות חלב המופרשות בתוך השריר שמקרישות וגורמות לכיווץ מידי על מנת לעצור את התנועה לכן כל מה שצריך לעשות זה להרגיע את המקום שנמתח שהסכנה חלפה, לחמם מעט כדי להגמיש את השריר ולמתוח עד לתנועה מלאה כפי שהייתה.

לפעמים ישנה מתיחת יתר, תגובה חזקה שקשה לפתור אותה לבד. לפריאב עיסויים יש צוות מעסים רפואיים מהמקצועיים בארץ. להזמנת עזרה מקצועית יש לצלצל עכשיו.

 

מגוון לקוחות מרוצים

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

מלאו כאן את פרטי ההתקשרות ונחזור אליכם בזמן הקרוב.

צור קשר
close slider

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

בפריאב עיסויים אנחנו משתדלים לתת את השירות הכי טוב ולעזור ללקוחות ולמתעניינים בעזרה אמיתית. לשם כך נוצר דף להתקשרות למתן עזרה ויעוץ לגמרי בחינם וללא מטרה למכור דבר שלא צריך.

על מה אפשר להתייעץ איתנו?

ניתן להתייעץ על כל בעיה, כאב או מחשבה שעולה לך בראש.
אנחנו כאן בשבילך.

כבר עוזבים?

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

דילוג לתוכן