איתותי כאב

איתותי כאב

כשחושבים על כאב נזכרים מיד בכמה כואב לנו, כמה אנחנו סובלים, כמה ניסיונות עשינו ואפשרויות לפתרון שעברנו או שעדיין עוברים. מעטים עצרו לחשוב מה גרם לכאב מלכתחילה ומה הגורם הראשוני לכאב, איך הכל התחיל. לסממנים הראשונים אנחנו בפריאב קוראים להן "איתותי כאב".

בואו נדבר קצת על הרגע הראשוני, בו לא כאב לנו ונשאל את עצמנו

  • איך הרגשנו?
  • האם אנחנו זוכרים את ההרגשה של חוסר כאב?
  • ומה בעצם עשינו נכון עד לרגע שבו התחיל הכאב?

אז את ההרגשה למי שסובל מכאבים כרוניים (מעל 3 חודשים) או אקוטיים לא כולם זוכרים, הכאב ממקד אותנו בסבל ובמחשבה איזה פתרון יעלים את הכאב. אבל לכל כאב היה רגע שקט לפניו, משהו חדש שקרה שגרם לכאב. שינויים אילו הם איתותי הכאב.

אז בגדול לגוף יש תאי זיכרון וחיישנים שיודעים לזהות מצב שגרה. ברגע שיש פעולה שונה שהגוף לא מכיר ישר מופעל מנגנון הגנה. אפשר לקרוא למנגנון הזה כיפת ברזל של הגוף. מטרתו, לפזר הגנות בגוף ולמנוע שינויים.

סוגי איתותים:

  • שינויי גוף - במצב של עליה במשקל הגוף יש שינוי היוצר כובד ועומס הגורמים למשיכה של הגב קדימה ופעולת מתיחה של הבטן והשרירים המחברים. יש מקרים של איבוד איבר כמו יד או רגל , גורמים לחוסר איזון וחלוקה שונה בגוף. כל השינויים האלה גורמים לגוף לחשוב ולהתנהג אחרת.
  • שינוי בתנועה - במקרה הזה אי תנועה יכולה לגרום לכאב. במצב של אי תנועה השרירים מתכווצים ומאבדים מגמישותם. חוסר תנועה הוא איתות מובהק לכאב העומד להגיע. באותה המידה עם תנועה מוגברת יש עומס חדש על הגוף ומתחיל מנגנון ההגנה לכווץ ולנסות להחזיר את השריר למצב הקודם. ללא מתיחות והרגל לגוף על הפעילות החדשה, הכאב יתחיל להופיע. במצב של תנועה חד פעמית שלא תוכננה כמו ירידת מדרגה נוספת שלא קיימת הגוף תכנן לעשות את הפעולה ופתאום לא הייתה, או שבועטים בכדור ומפספסים אותו בזמן הבעיטה – היא תנועה לא מתוכננת. לזה נקרא גם אפקט המתיחה.
  • שינוי מקום עבודה - אחרי שעבדנו בסוג אחד של מקצוע שבו פועלים סוגי שרירים יותר מאחרים ולאחר מכן החלפנו עבודה בה פועלים שרירים אחרים, גרמנו לעומס חדש לגוף. זה דומה לשינויי גוף ולשינוי בתנועה אבל סוג האיתות אמור להפעיל לנו את הנורה הזאת תחת הכותרת שינוי מקום עבודה.
  • שינויים במצב המשפחתי – חס וחלילה משהו קרה למישהו מהמשפחה, מופעל מצב הסטרס בו הגוף מגיב בהתגוננות וכיווץ השרירים. במצב של סטרס ישנו תהליך של הידרדרות לגוף כי הפתרון הוא לא מהיר ומוביל אנשים לדיכאון וחרדה. איתות הכאב מלחץ חדש בבית או בעבודה. גם שינוי בזוגיות, גירושים, נישואים, ריב עם ילדים וכדומה.
  • שינוי בסטטוס בריאותי – במצב של מחלות המלוות בכאבים, איתות הכאב ידוע מראש שהוא מתקרב להגיע. אם זה מחלות גנטיות של כאב, אם זה כתוצאה מתאונה שבה נפגעתם או מזקנה ועייפות וניוון השרירים. כל אלה הם איתותי כאב, המסמנים לנו על בואו של הסבל.

בזמן שיש את השינויים האלו, הגוף מנסה להסתגל למצב החדש. מנגנון ההגנה של הגוף מופעל והוא מעביר את האות הלאה בצורת זרם חשמלי אל עמוד השדרה, ומשם האות ממשיך אל המוח. מקורם של הכאבים הללו הוא בעצבי החישה.

ישנם סוגים אקראיים לכאב ואין איתות, אך המוח על ידי הניסיון עוזר לפרש תוצאה של כאב. לדוגמה שאתה עומד ליד מדורה, אם תקפוץ אליה תדע שיהיה כאב. גם פה האיתות מופעל. או שאתה נזהר בחיתוך עם סכין או כל סכנה . האיתות מופעל ואתה יכול למנוע את הכאב.

איתותי הכאב הם רק הסימנים שאמורים להאיר את תשומת ליבנו לסיבה. מחשבה על הפתרון יכולה לעזור מבחינה מנטלית לפתרון יעיל.

אצלנו בפריאב עיסויים עוזרים לפתור את הכאבים לפני שהם מתחילים. אם ידוע לכם על שינוי כלשהו שקורה או עומד לקרות – אנא קבלו עזרה או ייעוץ בחינם. מוזמנים לצלצל, מקסימום זה יצליח.

מגוון לקוחות מרוצים

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

מלאו כאן את פרטי ההתקשרות ונחזור אליכם בזמן הקרוב.

צור קשר
close slider

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

בפריאב עיסויים אנחנו משתדלים לתת את השירות הכי טוב ולעזור ללקוחות ולמתעניינים בעזרה אמיתית. לשם כך נוצר דף להתקשרות למתן עזרה ויעוץ לגמרי בחינם וללא מטרה למכור דבר שלא צריך.

על מה אפשר להתייעץ איתנו?

ניתן להתייעץ על כל בעיה, כאב או מחשבה שעולה לך בראש.
אנחנו כאן בשבילך.

כבר עוזבים?

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

דילוג לתוכן