כאבי ברכיים

כאבי ברכיים

עד לרגע שבו מתחילים כאבי הברכיים ניתן לחשוב שאין כל סיבה לכאב בכלל ובכל זאת רוב האנשים סובלים מכאב ברכיים בשלב כלשהו בחייהם. הכאב מגביל את התנועה, גורם לסבל רב עם הרגשה שאין כל כך מה לעשות.

לא הרבה יודעים אבל כאבי ברכיים זה לא רק עניין של גיל מבוגר, הרבה צעירים סובלים מכאבי ברכיים מפציעה בפעילות ספורטיבית, עומס ושחיקה.

הבעיה העיקרית שקשה להיפטר מכאבי ברכיים נובעת מהסיבה שאין דם שמגיע למפרק הברך ואז אין יכולת בניה לסחוסים וטיפול על ידי המערכת החיסונית בכאב הוא כמעט בלתי אפשרי.

בעיות נפוצות ומה ניתן לעשות

איזון - הדבר הראשון שגורם לכאבי ברכיים הוא מולד, הרבה אנשים נולדו עם רגליים לא שוות באורכם, במקרה הזה, הן המפעילות לחץ שונה על הברך ומביאות את הברך הגבוהה לקבל את כל העומס והמשקל.

בעיה זו יוצרת כאב ברכיים ואפילו משפיעה על כל הגב. מה שצריך לעשות הוא להוריד את הלחץ על הברך ולהימנע מהרמת משא כבד. פתרון טוב יהיה התאמת מדרסים ליישר את היציבות של הגוף, כך המשקל יהיה שווה וימנע הכאב. בנוסף מומלץ לעשות תרגילים לשיפור הגמישות של השרירים ואף מתיחות ועיסוי.

שחיקת הסחוסים - גם כאן יש שינוי באיזון של הגוף אך הבעיה היא כתוצאה משחיקה ולא מולד. שינויים בברכיים  כשהסחוס נשחק, יוצרים בעיית איזון ונוצר לחץ על אחד מהברכיים ולפעמים על שניהם כדי לפצות על הרגל השנייה.

קודם כל שמירה על משקל תקין  שיקל על הברך. הפתרון המומלץ גם הוא להתאים מדרסים ולבצע תרגילים מותאמים לשחרור השרירים ברגליים.

פציעה עד לשיקום של הברך - במצבים של פציעת ספורט, חבלה, או קרע, במיניסקוס לדוגמא, ישנו תהליך החלמה ארוך יחסית לברך הפצועה והעברת המשקל על רגל אחת יוצרת כאב בברך.

במצב של פציעה ניתן כעזרה ראשונה להניח קרח על הרגל הנפוחה (לא להניח ישירות על הרגל שלא תהיה כוויה) ולהניח  את הרגל גבוה להורדת הנפיחות.

הטיפול הטוב ביותר הוא התמדה וסבלנות. כל שעליך לעשות הוא להגביר את התנועה, לבצע תרגילי פיזיותרפיה לברך הפצועה כדי לזרז החלמה. דבר נוסף הוא חיזוק השרירים, מחוסר פעילות לרגל, השרירים מסביב לברך מתכווצים ונוצר לחץ על הברך, לכן מומלץ לעשות עיסוי כדי לשחרר.

מחלות פרקים - ישנם מחלות פרקים כמו גאוט שיוצרות כאב חד מקריסטלים שמפציצים בכאב את הברך וגם בבוהן ואז נוצרת מאין דלקת מלאה בנוזל עד לנפיחות. מחלה זאת נגרמת מאכילה מרובה של בשר ושתיית אלכוהול, בעיקר אצל גברים.

הטיפול במחלה הוא על ידי שמירה על תזונה מותאמת וכעזרה ראשונה שאיבת הנוזל בבית החולים. ישנם תרופות למניעה של הדלקת כמו קולכיצין ואלוריל והורדה של חומצת השתן בדם שתפסיק את ההתקף ואת הכאב.

פריקת ברך - ברך כלל זו בעיה גנטית, שבה הברך עם אחיזה לא טובה של הרצועות ומתח לא מאוזן שמאפשרת בתנועה אחת לא רצויה לפריקת הברך היוצרת כאב.

חיזוק השרירים יעזור במקרה הזה יותר כמניעה, אך קודם כל החזרת הברך למקומה היא העבודה הקשה. טיפול נכון בבית החולים יפתור את הבעיה וימנע את הכאב.

ועל כן הפתרון הטוב ביותר הוא מניעה

  • לשמור על משקל תקין.
  • לעשות עיסוי ולהתמקד במתיחות, גמישות ושחרור השרירים מסביב לברך.
  • לשמור על התזונה, יש מאכלים שעוזרים בהורדת הכאב ודלקות כמו דובדבנים, אכילת כורכום למניעת דלקות, ג'ינג'ר להורדת הכאב.
  • לבצע תרגילים לקבלת מרווח במפרק הברך.
  • למרוח משחות לדלקות.
  • ניתוח במקרה האחרון שאין פתרון ביעוץ עם רופא.

בכל מה שקשור לבית חולים, והחלמה בפיזיותרפיה אנחנו לא כל כך יכולים לעזור, כמתן עזרה ראשונה ותחזוקת השרירים, המתיחות והתנועה, פריאב עיסויים היא הכתובת!

מוזמנים לצלצל לתאם אחד מצוות המעסים של פריאב לעיסוי עד הבית ולהפסיק את כאב הברכיים עכשיו.

 

מגוון לקוחות מרוצים

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

מלאו כאן את פרטי ההתקשרות ונחזור אליכם בזמן הקרוב.

צור קשר
close slider

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

בפריאב עיסויים אנחנו משתדלים לתת את השירות הכי טוב ולעזור ללקוחות ולמתעניינים בעזרה אמיתית. לשם כך נוצר דף להתקשרות למתן עזרה ויעוץ לגמרי בחינם וללא מטרה למכור דבר שלא צריך.

על מה אפשר להתייעץ איתנו?

ניתן להתייעץ על כל בעיה, כאב או מחשבה שעולה לך בראש.
אנחנו כאן בשבילך.

כבר עוזבים?

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

דילוג לתוכן