התכווצות שרירי הבטן, מה עושים?

אני לא הולך להתמקד בלמה כואב או למה יש כיווץ אבל כן אני אתן אופציות לטיפול ומניעה. אם זה מתאים, אפשר להמשיך לקרוא....

לטיפול בשריר בטן כואב יש כמה דרכי גישה, שריר שמתכווץ הוא בדרך כלל מתנועה לא רצויה כמנגנון התגוננות של הגוף מתחיל לכווץ. בגישה הראשונה נעבוד על ידי חימום האזור בצורה עדינה לחכך את כפות הידיים ולהניח על הבטן. זה אפילו האינסטינקט הראשון שלנו שיש משהו כואב להניח עליו את הידיים כמו בכאב שיניים. המגע המרפא מרגיע ומחמם את האזור.

עדיין לא השתחרר? נשתמש בגישה השנייה, עיסוי בתנועות סיבוביות לכיוון השעון בצורה עדינה ולא עמוקה, כדי למנוע נזק לאברים שלא מוגנים בעצמות. לא צריך שעון לידכם אבל למשוך משמאל לכיוון ימין בסיבוביות.

בגישה השלישית נמתח את הבטן כדי לקבל עוד גמישות והארכה של השרי שהתכווץ מלחץ כלשהו. פשוט להרים את שתי הידיים למעלה וקצת אחורה למתיחה מקסימלית. ישנה עוד מתיחה טובה ששוכבים על הבטן ומרימים את הגוף שהאגן נשאר על המזרן והידיים ישרות.

בגישה הרביעית, אם עדיין לא השתחרר לך, יש לעשות פילות ספורטיבית לא מאומצת כמו הליכה איטית, העוזרת לחמם ולהניע בו זמנית את השרירים. משהו כמו 10 דק' יכול להספיק.

בכל זאת קצת רק להבין עם מה מתמודדים

צריך להבין את צורת שרירי הבטן: יש 4 קבוצות שרירים לבטן, רוחבי צידי ואלכסונים. בזמן פעולה של אחד השרירים, שרירי הבטן האחרים נשארים סגורים ומכווצים. הסיבה לכך יכולה להיווצר ממתיחה ותנועה מהירה או חזקה מדי הגורמת לכיווץ ומתיחה של השריר. שרירי הבטן לרוב נתפסים בגיל 40+.  אז ברגע שאתה מתחיל לאהוב סודה קח בחשבון שהגעת לגיל שבו  גם שריר בטן יכול להיות תפוס.

נכון אנחנו חברה של מעסים רפואיים שמגיעים עד הבית ויכולים לעזור לך עם השריר ממש נתפס, אבל שיטות אלה אמורות להיות מצוינות לך. בכל מקרה נשמח לעזור או לייעץ איך לעשות נכון.

מגוון לקוחות מרוצים

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

מלאו כאן את פרטי ההתקשרות ונחזור אליכם בזמן הקרוב.

צור קשר
close slider

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

בפריאב עיסויים אנחנו משתדלים לתת את השירות הכי טוב ולעזור ללקוחות ולמתעניינים בעזרה אמיתית. לשם כך נוצר דף להתקשרות למתן עזרה ויעוץ לגמרי בחינם וללא מטרה למכור דבר שלא צריך.

על מה אפשר להתייעץ איתנו?

ניתן להתייעץ על כל בעיה, כאב או מחשבה שעולה לך בראש.
אנחנו כאן בשבילך.

כבר עוזבים?

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

דילוג לתוכן