מה ניתן לעשות כשיש כאבי גב עליון

אם אתה קורא את הכתבה הזאת כנראה שכואב לך בחלק העליון של הגב. זה מתחיל מאמצע הגב צמוד לעמוד השדרה ועולה באלכסון מהשכמות ועד לצוואר. זו בעיה ידועה ולשריר הזה קוראים טרפזיוס או בעברית טרפזים. בכתבה הזאת נבין מהם הגורמים ומה ניתן לעשות ולמנוע חזרה של כאבים.

 

בעולם שלנו המתקדם ישנם הרבה פעולות חדשות שהגוף עושה, הגורמות לכאב בשרירי הטרפזים בעיקר מהתנוחה בה מורידים את הראש למטה ומותחים את השריר באופן תדיר. בתנוחה זו נוצר עומס תמידי ומתחיל להיווצר בניה של שריר מעל השכמות כדי לווסת את העומס וכתוצאה מכך מרגישים כיווץ וגם כאב.

 

לא כל כאב בגב העליון הוא כאב דומה לאחר, התנוחה השונה, הלחץ סביב השריר או התנועה הקבועה שאנחנו עושים למשל בעבודה יכולה ליצור עומס בזווית שונה. הדבר הראשון שצריך לעשות זה לאבחן מאין מגיע הכאב כדי להתאים את הטיפול. כמובן אפשר לשחרר לבד.

 

ישנה עוד סיבה ואפילו עיקרית, שהיא לחץ. לא רק לחץ פיזי אלא הכוונה ללחץ נפשי. אדם לחוץ או מודאג יגרום לכיווץ השרירים וללחץ על העצבים שיגרמו לכאב. ידוע שלחץ של אדם הוא הגורם העיקרי למחלות מפני שהגוף מרגיש מותקף ונמצא במגננה יום יומית.

 

אז מה ניתן לעשות?

כמו שכתוב בכל ספר בישול של מרוקאים – קודם כל תירגעי.

1. לדאוג להרגיע את הגוף, לנשום בצורה איטית ולהכניס הרבה חמצן חדש ונקי לגוף.

2. להשתמש בחום על ידי כרית חימום או חיכוך ידיים של בן\ת זוג על המקום הכואב – החום יזרים דם ויעזור לטפל

3. לקחת כדור טניס, להצמיד לנקודה הכואבת ולהיצמד לקיר ולהתחיל לעסות את המקום כ10 דק' בכל צד. עד לריכוך של האזור. השימוש בכדור טניס מוצלח מהסיבה שאפשר להחליט על עוצמת העיסוי בהתאם לצורך והכאב.

4. למתוח את המקום הכואב. בכל האברים הקשורים כמו הצוואר, הכתפיים, השכמות וכן את אמצע הגב.

5. לשמור על התנועה והחום של האזור.

 

בכל תהליך השחרור העצמי, צריך לטפל גם בנפש. לנסות להרגיע את הגוף, לחשוב דברים שמחים ולהימנע ממחשבות על לחץ. להיות ליד מישהו שמרגיע אותך. לזכור זו לא בושה לבקש עזרה!

 

 

אחרי שהבנו בעצם מה הגורמים ואיך בעצם ניתן לעזור לעצמך לשחרר את הכאב נשאר לשמר על ידי תנועה, חום ומתיחות. תחזוקה זה שם המשחק.

 

אם לא הצלחת לטפל בעצמך או מה שיש לך חמור יותר, מומלץ לפנות אלינו לצוות המומחים שנו שמגיע עד לביתך לטיפול מהשורש. בפריאב עיסויים יש את הצוות המקצועי בארץ ופתרונות מגוונים לטיפול בכאבים. נשמח לעזור, השאר פרטים ונחזור אליך.

 

 

מגוון לקוחות מרוצים

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

מלאו כאן את פרטי ההתקשרות ונחזור אליכם בזמן הקרוב.

צור קשר
close slider

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

בפריאב עיסויים אנחנו משתדלים לתת את השירות הכי טוב ולעזור ללקוחות ולמתעניינים בעזרה אמיתית. לשם כך נוצר דף להתקשרות למתן עזרה ויעוץ לגמרי בחינם וללא מטרה למכור דבר שלא צריך.

על מה אפשר להתייעץ איתנו?

ניתן להתייעץ על כל בעיה, כאב או מחשבה שעולה לך בראש.
אנחנו כאן בשבילך.

כבר עוזבים?

הזמינו עכשיו עיסוי מקצועי

דילוג לתוכן